Jak pečovat o kožené produkty

Ač to zní jako prodejní klišé, kožená kabelka může být vaším doplňkem na celý život. Jak toho dosáhnout? Klíč vězí ve správné péči.

Kožené kabelky nejsou jen módním doplňkem, ale také investicí, která může majitelkám dělat radost dlouhá léta. Aby si však zachovaly svou krásu a kvalitu, je nezbytné jim věnovat nutnou péči. Správná údržba nejenže prodlouží jejich životnost, ale také pomůže udržet jejich původní vzhled, aby i po letech vypadaly jako nové.

Nejdůležitějším krokem v péči o kožené výrobky je výběr vhodného čistícího produktu. Vyhněte se chemickým přípravkům a saponátům a raději sáhněte po přírodní kosmetice. Čistič a péče Clean, Care & Protect, který jsme namíchali společně s přírodní kosmetikou Šumava Forrest, vaši kabelku vyčistí, impregnuje a ošetří. Kůži navíc vyživí a podpoří tak její dlouhověkost. A ano, jde o podobnou péči, kterou dopřáváte své vlastní kůži! Hladká kůže je zkrátka přírodní materiál, který vám při správné péči vydrží mnoho let. S časem na hodnotě neztrácí, ba naopak!

Aby kabelka neztratila svůj tvar, nezapomeňte ji při odkládání vycpat. Dobře poslouží hedvábný papír nebo noviny a taška tak neztratí svůj tvar. Myslete také na ochranu před přímým slunečním zářením a vlhkem. Kvůli skladování na sluníčku může dojít k vyblednutí, u zapnutého radiátoru zase může přírodní kůže začít praskat. Pokud chcete svou kabelku zabalit do dust bagu, doporučujeme sáhnout třeba po bavlněném pytlíku, plátěné tašce či starém povlečení na polštář. Doplněk určitě neskladujte v plastovém obalu, kabelka by se mohla kvůli vlhkosti snadno zapařit.

A malý bonus na závěr – váš kousek může navíc krásně vonět! Čistič Clean, Care & Protect díky svému přírodnímu složení a esenciálním olejům voní jako černý kosatec a pižmo.

PS: Čistič můžete použít také na peněženku, podtácky, klíčenku. Nebo kožené boty!